Novinka: Háčkované čepice s anténou

Colored — Jelení šperky a autorské brože

Magazín 

Jste na: Brože a čepice ColoredMagazín → „Origami Jeřáb“

Origami Jeřáb

Můj foto návod na složení origami jeřába vznikl pro všechny, kterým stejně tak jako mně ke skládání nestačí obvyklé nákresy s minimálními vysvětlivkami.

Čtverec papíru jsem přehnula nejprve šikmo na trojúhelníky (roh na roh) a rozevřela. Potom jsem papír obrátila a přehla obyčejně rovně (hranu na hranu) a opět rozevřela. Tak vzniklo potřebné rýhování. Pravý a levý roh papíru jsem podle skladů složila ke středu a položila je na třetí roh nejblíže ke mně. Nyní má složený papír dvě vrstvy, které se skládají odděleně. 

 

Pravý a levý roh horní vrstvy jsem přehnula ke středové čáře. Potom jsem papír obrátila a totéž udělala i se spodní vrstvou. Dobře vše zarýhujte nehtem. Nakonec jsem sklady zase rozložila.

 

Horní vrstvu jsem rozevřela směrem nahoru a boční hrany jsem ohnula dovnitř přesně podle již vzniklého rýhování. Špičku, která trčí, jsem ohnula nahoru. Pak jsem papír obrátila a totéž učinila i se spodní vrstvou. 

 

Pravý i levý roh horní vrstvy jsem opět přeložila ke středové čáře a tradičně totéž jsem učinila i z druhé strany (spodní vrstva).

 

Nejtěžší část spočívá v prolomení bočnice směrem nahoru. Tak se vytvoří hlava a ocas jeřába. V této fázi je třeba se oprostit od stereotypního náhledu na horní a spodní vrstvu. Špatně se to vysvětluje, ale na obrázku je to, myslím, docela dobře vidět. Pomůže, když si bočnici  z původního prohnutí co nejvíce narovnáte. Opět jsem postupovala na obou stranách stejně.

 

Prolomením špičky směrem dolů jsem vytvarovala hlavu. Teď už je jeřáb téměř hotový, zbývá nejzábavnější část celé skládačky - roztažení křídel.

 

Jeřába jsem uchopila za křídla a mírným tahem rozevřela. Opatrnost je na místě, neboť při silnějším tahu se může papír roztrhnout. Pokud vše proběhne hladce, tělo se nafoukne, jakoby se nadechne a.... letí...... a vy s ním, protože jste právě složili svého prvního jeřába, což je moc hezký pocit. Zbývá jich složit ještě 999 a splní se vám přání... :)


PS: Jeřábi se dají navléknout na nitku a pověsit do prostoru jako závěsná dekorace. Obzvlášť efektně vypadá, pokud jich pověsíte víc najednou. 

 

 

Prodávající: Zuzana Potočková
Adresa: Trnovanská 1294/36, 41501 Teplice
IČ: 749 47 281
E-mail: info(zavináč)colored.cz

V eshopu Colored prodáváme hlavně Jelení šperky od Báry Vogeltanzové a Bulbul brože od Ivy Kůřilové.
Mapa stránek | Obchodní podmínky | Kontakt

Clickmedia webdesign Redakční systém Clips

V e-shopu Colored pořídíte originální autorské brože od českých návrhářek. Pro odvážné nositelky budou vhodným doplňkem Jelení šperky, které rozzáří kabáty, svetříky, trika. Konzervativnější dívky a ženy potěší jemné a decentní Bulbul brože - barevní ptáčci s folklórní duší nebo hravé porcelánové brože Ono, jako vystřižené z dětských knížek! Bulbul brože | Jelení šperky | Porcelánové brože | Tvorba eshopu | Zůzy blog